Rokosan Ro

 

Ekologické hnojivo na báze organominerálnov

Obsahuje 10% N, 4% P2O5, 7% K2O, 2% MgO + stopové prvky. Obsah rizikových látok neprekračuje limity platné pre SR podľa STN 654 804.

 

ROKOSAN R pôsobí ako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všetkých živín rovnomerne počas celej vegetácie. Prispieva k bohatosti a farebnosti kvetov, zvyšuje úrodnosť a zosilňuje biologickú činnosť pôdy.

 

Rozsah a spôsob použitia Rokosan-Ro:

Čučoriedky, brusnice, kľuka, vresovité rastliny, rododendróny, azalky, hortenzie, skúmie. Biominerálne hnojivo, ktorého zložkou je keratín. Výborné výsledky pri používaní tohto hnojiva sú dosahované pomalým uvoľňovaním dusíka, ktorý je súčasťou keratínovej zložky. Toto hnojivo plne vyhovuje nárokom na živiny, ktoré potrebujú rododendróny, azalky a hortenzie. Sú to rastliny, ktoré vyžadujú bahnité prostredie, a tým aj kyslejšie pôdne prostredie a pravidelné polievanie. Týmto požiadavkám zodpovedá síranová zložka draslíka, fosforu i horčíka v hnojive.

 

Použitie: Jarné hnojenie so zapracovaním hnojiva do pôdy 40-70 g/m2 . Pri príprave rašeliny pre novú výsadbu je vhodné doplniť o 25-40 g/m2 tohto hnojiva pre každú jamku. Prihnojenie počas vegetácie 25-30 g/m2 podľa potreby rastlín.

EN DE