Rokosan L

 

Ekologické hnojivo na báze organominerálnov

Obsahuje 8% N, 12,40% P2O5, 14,40% K2O, do 3% MgO + stopové prvky. Obsah rizikových látok neprekračuje limity platné pre SR podľa STN 654 804.

 

ROKOSAN R pôsobí ako bohatý harmonicky, vyvážený zdroj všetkých živín rovnomerne počas celej vegetácie. Prispieva k bohatosti a farebnosti kvetov, zvyšuje úrodnosť a zosilňuje biologickú činnosť pôdy.

 

Rozsah a spôsob použitia Rokosan-L:

Muškáty, šalvie, surfínie, golden hella, torénie...

Zásobné hnojenie a postupné uvoľňovanie živín patria k hlavným charakteristickým znakom ROKOSANu L. Harmonické uvoľňovanie živín a dusíka z keratínovej zložky sa prejaví na sile, tuhosti a mohutnosti rastliny. Lesklé a sýtozelené listy sú výsledkom postupného rozkladu keratínu, ktorý zároveň zvyšuje aj obsah humusu v pôde. Bohatá farebnosť a sýtosť kvetov je zasa prejavom ostatných minerálov a stopových prvkov. Jeho aplikáciou dochádza k biologickej činnosti pôdy, čo znamená, že sa zamedzuje tzv. luxusnému konzumu živín a následne k ochrane životného prostredia pred hromadením dusičnanov a ťažkých kovov.

 

lPoužitie: Hnojivo ROKOSAN L aplikujeme pred výsadbou, po výsadbe a počas vegetácie nasledovne:

Pred výsadbou - aplikujeme pod každú rastlinu do jamky 1 malú čajovú lyžičku, prípadne do typizovaného korýtka spolu so zeminou primiešame 2 polievkové lyžice ROKOSANu a rastliny vysádzame.

Po výsadbe - po jednej čajovej lyžičke ROKOSANu zapracujeme ku každej rastline.

Počas vegetácie - keďže letničky sú zvlášť náročné na živiny, ROKOSAN aplikujeme maximálne 1x mesačne a to miernym rozosiatím okolo každej rastliny a následným zapracovaním do pôdy. Po každej aplikácii rastlinu zalejeme vodou. V tomto prípade odporúčame inviduálny prístup, aj v závislosti od druhu a umiestnení rastliny. Ak sa nedostatok výživy prejaví žĺtnutím, vyschýnaním alebo stočením sa listov, je potrebné prihnojenie do pôdy. V prípade strácania sa sýtozeleného zafarbenia rastliny odporúčame aplikovať postrek ROKOSANom U, ktorý zároveň slúži aj ako biologická ochrana rastlín. Vzhľadom na výrazný zápach neodporúčame postrek aplikovať v uzatvorených priestoroch, prípadne po postreku je potrebné miestnosť vyvetrať.

EN DE