Rokohold U

GÉLOVÉ ORGANOMINERÁLNE HNOJIVO obsahujúce mikroživiny na báze keratínu, NPK - viazané v pôdnom kondicionéri s arómou jablka, určené na ovocné stromy - jadroviny - jablone, hrušky...

 

Rozsah a spôsob použitia ROKOHOLD-u:

Rokohold pri príprave na prepravu a skladovanie koreňov ovocných a okrasných stromov alebo ovocných a okrasných kríkov: korene sa opatrne očistia a dobre namočia do vody. Následne sa ponoria do vopred pripraveného roztoku Rokohold-u /obsah 50g na/5 l vody/ a nechajú sa chvíľu odstáť. Na koreňoch sa uchytia gélové pevne prichytené častice. Stromček je tak chránený pred vyschnutím a stresom. Následné hnojenie aplikuje cca po 20-tich dňoch tekutým alebo sypkým hnojivom ROKOSAN.

 

Rokohold pri presádzaní ovocných a okrasných stromov a kríkov: ovocné a okrasné stromčeky a kríky presádzame vtedy, ak nie je pôda príliš vlhká (po daždi) alebo zamrznutá. Vykopeme jamu potrebných rozmerov. Do vykopanej jamy /ak je potrebné/ zatlčieme kôl a na dno jamy nahrnieme ornicu, alebo ornicu s dobre uležaným kompostom, na ktorý umiestnime stromček alebo krík. Pripravíme si zmes ornice a Rokohold-om v pomere na 1000 l ornice dáme 4 kg Rokohold-u pri ihličnatých stromčekoch a 8 kg pri listnatých, ktorou zasypeme stromček v jame. Stromček má byť vysadený tak, aby svojim koreňovým krčkom vyčnieval cca 5 – 6 cm nad okolitý povrch pôdy. Nakoniec navŕšime čistú ornicu bez Rokohold-u do výšky cca 25 – 30 cm. Podľa potreby rastliny zalejeme. Následné hnojenie aplikujeme cca po 20-tich dňoch tekutým alebo sypkým hnojivom ROKOSAN.

 

ROKOHOLD pri zakoreňovaní odrezkov a výpestkov rastlín: Čerstvo odrezané konce odrezkov rastlín a výpestkov pripravených na zakorenenie namočíme do vopred pripraveného roztoku ROKOHOLDu a následne vložíme do vopred pripravenej jamky a výdatne zalejeme. Následne cca po 20-tich dňoch prihnojíme tekutým alebo sypkým hnojivom ROKOSAN.

EN DE