Rokohold R

GÉLOVÉ ORGANOMINERÁLNE HNOJIVO obsahujúce mikroživiny na báze keratínu, NPK - viazané v pôdnom kondicionéri s arómou ruže, určené na ruže a kvitnúce rastliny.

 

Rozsah a spôsob použitia ROKOHOLD-u:

Aplikácia ROKOHOLDu pri výsadbe ruží a kvitnúcich rastlín: do vyhĺbenej jamky vytlačíme 10g ROKOHOLDu, vložíme do jamky rastlinu a zasypeme zeminou. Rastlinu výdatne zalejeme. Pri už vysadených a zakorenených rastlinách je aplikácia nasledovná: pomocou vhodnej tyčinky /ceruzky, varešky.../ sa utvorí okolo koreňového systému v črepníku niekoľko hlbších jamiek, do ktorých sa vtlačí 50g ROKOHOLDu a zasype zeminou. Následne je rastlinu potrebné zaliať. Cyklus zadržiavania vody a jej uvoľňovania pre rastliny pomocou polyméru sa môže mnohonásobne opakovať, a tak sa stáva táto kombinácia vysoko-ekonomicky výhodná. Následné hnojenie po výsadbe aplikujeme cca po 20-tich dňoch tekutým alebo sypkým hnojivom ROKOSAN.

 

ROKOHOLD pri zakoreňovaní odrezkov a výpestkov rastlín:

Čerstvo odrezané konce odrezkov rastlín a výpestkov pripravených na zakorenenie namočíme do vopred pripraveného roztoku ROKOHOLDu a následne vložíme do vopred pripravenej jamky a výdatne zalejeme. Následne cca po 20-tich dňoch prihnojíme tekutým alebo sypkým hnojivom ROKOSAN.

EN DE