Doporučené dávkovanie a využitie ROKOHOLDu:

 

Vzhľadom na variabilitu aplikácie ROKOHOLDU, jeho využiťeľnosť pri vplyve na faunu a flóru je prakticky neobmedzená.

 

Aplikácia a využiteľnosť pri pestovaní:

priesad plodovej zeleniny /papriky, paradajky, uhorky, melóny, dyne, baklažány/, cibuľovej zeleniny, kvetov, trvaliek, stálozelených, kvitnúcich, kyslomylných /rododendróny, azalky, hortenzie, skúmie.../, interiérových a exteriérových kvitnúcich a stálozelených kvetov, jahôd a drobného ovocia /ríbezle, hrozno, čučoriedky, černice/, črepníkových rastlín, sa ROKOHOLD aplikuje následovne:
Aplikácia Rokohold-u pri už vysadených priesadách a zakorenených črepníkových rastlinách je nasledovná: pomocou vhodnej tyčinky (môže byť napríklad ceruzka, vareška a pod.) sa utvorí okolo koreňového systému v črepníku niekoľko hlbších dier. Do diery hlbokej 2/3 výšky črepníka sa vtlačí 10 g Rokohold-u a zasype sa zeminou. Následne je rastlinu potrebné dostatočne zaliať. Po 20-tich dňoch je doporučené prihnojiť rastlinu tekutým alebo sypkým ROKOSANom.

 

Rokohold pri príprave na prepravu a skladovanie koreňov ovocných a okrasných stromov a kríkov:

Korene sa opatrne očistia a dobre namočia do vody. Následne sa ponoria do vopred pripraveného roztoku Rokohold-u /pomer ˝ kg ROKOHOLDu ku 19,5 l vody/, a nechajú sa chvíľu odstáť. Na koreňoch sa uchytia gélové pevne prichytené častice. Koreňový systém je tak chránený pred vyschnutím a stresom. Po 20-tich dňoch je doporučené prihnojiť rastlinu tekutým alebo sypkým ROKOSANom.

 

Rokohold pri presádzaní ovocných a okrasných stromov a kríkov:

Ovocné a okrasné stromčeky a kríky sa odporúča presádzať vtedy, ak nie je pôda príliš vlhká (po daždi) alebo zamrznutá. Do vykopanej jamy sa na jej dno nahrnie ornica, alebo ornica s dobre uležaným kompostom, na ktorý umiestnime stromček alebo krík. Okolo koreňov rozsypeme 50g ROKOHOLDu. Nakoniec navŕšime čistú ornicu bez Rokohold-u do výšky cca 25 – 30 cm. Podľa potreby sa presádzané stromy a kríky zalejú dostatočným množstvom vody. Po 20-tich dňoch je doporučené prihnojiť rastlinu tekutým alebo sypkým ROKOSANom.


Rokohold pri umelej obnove lesa:

Rokohold používaný pri umelej obnove lesa, predovšetkým na ťažko zalesniteľných stanovištiach, zvyšuje pravdepodobnosť ujatosti vysádzaných sadeníc všetkých lesných drevín. Znižuje riziko stresu z presádzania a udržiava sadenice v optimálnom vlhkostnom a výživovom režime. Zabezpečuje rýchle odrastanie sadenice z mrazovej prízemnej zóny a zvyšuje konkurencieschopnosť sadenice voči burine. Dávkovanie v tomto prípade je doporučované v množstve 50 g na jednu sadenicu (do jednej jamky) a to bez ohľadu na druh dreviny. Následné hnojenie sa doporučuje tekutým alebo sypkým hnojivom ROKOSAN.

 

Rokohold pri zakoreňovaní odrezkov a výpestkov raslín:

Čerstvo odrezané konce odrezkov rastlín a výpestkov pripravených na zakorenenie sa namočia do vopred pripraveného roztoku Rokoholdu /l kg Rokoholdu ku 19,5 l vody/ a následne vložia do vopred pripravenej jamky a výdatne zalejú vodou. Následne sa doporučuje po cca 20-tich dňoch hnojenie tekutým alebo sypkým hnojivom ROKOSAN.

 

Rokohold pri príprave a vysádzaní hotových trávnikových kobercov:

Pred uložením trávnikových kobercov sa pripravený roztok Rokoholdu aplikuje do pôdy, pod trávnikový koberec, následne sa tam uloží a výdatne zaleje. Na druhý deň trávnik prihnojíme tekutým ROKOSANom . Aplikáciu hnojiva v prípade potreby realizujeme cca každých 25 dní.

EN DE